Oskar Holding
.
/ Hizmetler /
Enerji Nakil İletim Hatları
Referanslar
ENERJİ NAKİL İLETİM HATLARI

Günümüzde en kullanışlı ve ekonomik enerji türü şüphesiz elektrik enerjisidir. İlk kez 19. yüzyıl sonlarına doğru aydınlatma amacıyla kullanılmaya başlanan elektrik enerjisine talep, sonraki yıllarda çok büyük boyutlara ulaşmıştır. Bu durum enerjinin taşınma gereksinimini de doğurmuştur. Bu yüzden enerji iletim hatları kullanılmaya başlanmıştır. Şirketimiz uzun yılların getirdiği deneyimi ile bu hatlarla ilgili olarak; kurulumu, kontrol ve tamir hizmetleri için sorunsuz hizmet üretmektedir.

Şirketimiz enerji nakil hatlarını; standartlara bağlı kalarak inşa edip, üretilen elektrik enerjisinin uzak noktalara taşınmasını sağlayan, farklı konstrüksiyon yapılarına sahip direkler, iletkenler, topraklama ekipmanları, hırdavat takımları ve izolatör ekipmanları gibi malzeme gruplarından meydana gelen taşıma hatları üretebilme yeteneğine sahiptir.

Elektrik iletim hatlarındaki yetenek tanımlarımız; yüksek, orta ve düşük gerilim olmak üzere üçe ayrılmaktadır.

YÜKSEK GERİLİM

Hava hattı bir ENH; bakır veya alüminyumdan iletken kablo, taşıyıcı direk (pilon) ve pilon ile iletken arasındaki bağlantıyı sağlayan yalıtkan izolatörden meydana gelir. Biraz daha teknik bir tanımla ifade etmek gerekirse, elektrik üretim tesisleri ile transformatör istasyonları arasındaki hatlar yüksek gerilim olarak tanımlanmaktadır. Şirketimizin hayata geçirmiş olduğu projeleri referanslar bölümünden inceleyebilirsiniz.

ORTA GERİLİM

Büyük transformatör istasyonları ile küçük transformatör istasyonları arasındaki hatlar orta gerilim olarak tanımlanmaktadır. Şirketimizin hayata geçirmiş olduğu projeleri referanslar bölümünden inceleyebilirsiniz.

DÜŞÜK GERİLİM

Küçük transformatör istasyonları ile son tüketici arasındaki hatlar alçak gerilim olarak tanımlanmaktadır. Şirketimizin hayata geçirmiş olduğu projeleri referanslar bölümünden inceleyebilirsiniz.